Jdi na obsah Jdi na menu
 


O NÁS

Rodinná farma byla založena roku 1995 v krásné přírodní lokalitě Lužické hory na dosah NP České Švýcarsko v malebné obci Kytlice ( vítěz ocenění Zlatá stuha vesnice roku 2018 )

Věnujeme se především chovu koní a masného skotu v režime welfare. Jsme držiteli certifikace ekologické farmy.

Zvířata žijí celoročně na rozlehlých pastvinách s vlastním zdrojem vody. Nepoužíváme konvenční hnojivo ani hospodářské budovy pro zvířata v souladu s předpisy pro ekologické zemědělství a výrobu biopotravin zákon č. 242/2000 Sb., o ekologickém zemědělství.

http://eagri.cz/public/web/mze/zemedelstvi/ekologicke-zemedelstvi/

 

Náš přístup

Koně jsou od přírody krásná a velmi inteligentní zvířata. Naší snahou je, aby naše koně měli podmínky k tomu, aby mohli fungovat skutečně jako koně. Snažíme se tudíž, aby nebyli ve stresu a měli podmínky k přirozenému fungování. Takto si mohou budovat vztahy mezi sebou ve stádu, a také se mohou projevovat ve vztahu s člověkem. Z toho důvodu jsou naše koně 24 hodin denně venku, společně v jednom stádu. Důležitá je pro nás pohoda jezdce i koně. Když na nich jezdíme, snažíme se o spolupráci mezi jezdcem a koněm. Některé koníky řídíme pomocí bezudidlových uzdeček, což pro jezdce není v podstatě rozdíl, ale pro koně je to rozdíl obrovský. Jezdíme převážně bez sedel ale máme i výběr anglických, barefootových a nebo westernových sedlech. Koním nenutíme své vlastní představy o tom, jak by kůň měl správně fungovat, ale naopak ho respektujeme takového, jaký je. Tím vzniká pouto mezi jezdcem a koněm a kůň tak reaguje přímo na člověka. A právě takový vztah s koněm, kdy kůň reaguje na konkrétního člověka, a ne jako naučený stroj či pouhý dopravní prostředek, je to, co pro nás má velkou hodnotu.