Jdi na obsah Jdi na menu
 


KONĚ JÍZDY

Jízdy v přírodě

Naše koně jsou nejspokojenější, když mohou vyjet s jezdcem na vyjížďku do přírody. Máme s koníky oblíbenou hodinovou trasu „kolem jezírka“ během které se projdeme klidným okrajem obce Kytlice ale většinu procházky strávíme v krásném lese a podél pastvin se vrátíme zpět.

Základní kurz s koňmi

Základní kurz s koňmi je obzvláště vhodný pro začátečníky, kteří o koních ještě mnoho nevědí, mají strach, či pro pokročilejší jezdce, kteří nikdy neměli možnost poznat koně i mimo stáj. V klidu si můžete vyzkoušet jak se připravit na jízdu -odvést koníky z pastvy, jejich čistění, vodění, jízdu bez sedel apod.
Začínáme povídáním o tom, jací koně vlastně jsou v přírodě a u nás, kdo je kdo, na co si u koní dávat pozor a jaké máme vybavení – sedla, uzdečky apod. Následuje první kontakt s koněm, seznámení ve stádě přímo na pastvině, pak si  vyčistíme koně, tím  máme skvělou příležitost se s ním v klidu seznámit a zvyknout si na jeho fyzickou přítomnost. Pak si vyzkoušíme jak bezpečně vodit koně přes různé překážky a terény. Posléze si sednete na koně, nejdříve za našeho doprovodu bez sedla a pak se sedlem, kdy se naučíte základní ovládání koně od zatáčení po pobídnutí a brzdění. Kurz pak zakončíme pohodovou vyjížďkou do přírody. Nakonec Vás naučím jak a čím bezpečně odměnit koníky za práci.

Pro malé děti

Ne všechny děti vydrží celou hodinu v sedle při vyjížďce. Optimální možnost pak je náš přibližně půlhodinový program zahrnující čistění a mazlení poníka a následné svezení se na poníkovi po okolních pozemcích. Tento program je vhodný pro děti od cca tří do sedmi let, max. 15-20kg.

K dispozici máme dva minikoníky.

Jízdy na koních a ponících nelze kombinovat dohromady!

 

Co s sebou

Činností kolem a na koni se může snadno zašpinit oblečení. Nejlepší je proto si vzít na sebe takové oblečení, které je pohodlné a zároveň se může ušpinit. Pro jízdu na koni jsou vhodné dlouhé kalhoty a pevné boty. Tenisky i pevné sandále taky můžou být, rozhodně však nedoporučuji sandálky, společenské, žabky apod. Koníkům nevadí například křiklavě červená bunda, ani pestrých barev se netřeba bát, našim koním rozhodně nevadí. Dětské jezdecké přilby jsou zadarmo k zapůjčení přímo u nás nebo můžete použít bezpečnostní helmy vlastní, např.cyklistické. Pro děti jsou vhodné i chrániče páteře,opět můžete použít vlastní který odpovídá velikosti Vašeho dítěte.

 

Na vlastní nebezpečí

Koně jsou přirození býložravci a jsou tedy kořistí pro šelmy. Proto se občas lekají a případné nebezpečí automaticky řeší útěkem. Máme celkově velice klidné koně, takže nikam šíleně neběhají, ovšem situacím kdy se leknou, uskočí do strany, případně popoběhnou, se nedá úplně zabránit. Nechceme nikoho vystrašit, to opravdu ne, ale nedá se odmyslet určité riziko spadnutí právě v takových situacích, asi podobně jako existuje riziko pádu, když se postavíte v zimě na lyže. Snažíme se, aby to celé bylo bezpečné, ovšem když se kůň lekne, tak není zaručeno, že to vždy s jistotou usedíte.

Proto je celý program na vlastní nebezpečí!!!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář